Detail programu

Genetická analýza Kolín

POPIS PROGRAMU

Chcete lépe poznat a porozumět vašemu tělu? Stále se vám nedaří zhubnout tak, jak si přejete? Zajímá vás, jak předejít různým onemocněním? Rádi byste vylepšili svůj sportovní výkon? U nás jste na správném místě! Nechte si analyzovat genetické předpoklady a získejte tak odpověď na vaše otázky. 

Genetický předpoklad je vlastnost, která je podmíněna variantami genů a určuje, jaké máme k čemu predispozice. Může to být například vyšší riziko nadváhy nebo zjištění, jaké množství přijímání sacharidů přímo našemu tělu prospívá.

Proč si vybrat odběrový den?

  • Díky odběru u nás ušetříte až 690 Kč
  • Zakoupením odběrového dne získáte možnost odemknout výsledky dalších předpokladů levněji
  • Výsledky dalších zakoupených předpokladů vám zpřístupníme vždy obratem po zaplacení

Co Vás čeká na odběrovém dni? 

  • V ceně je zahrnuta analýza a odemčení výsledku 1 genetického předpokladu
  • Po zaplacení obdržíte e-mail s fakturou a informacemi o čase a datu konání odběru, který jste si při objednávání zvolili
  • Na místě odebereme kapku Vaší krve píchnutím do prstu
  • Do 10 dnů od nás obdržíte výsledky analýzy Vámi zvoleného genetického předpokladu

Více informací k odběru:

  • Odběr trvá maximálně 15 minut
  • Je vhodný i pro děti od 3 let

Jaké genetické předpoklady analyzujeme? 

Analyzujeme 23 genetických předpokladů. Níže je ukázka těch nejoblíbenějších.

Pokud chcete seznam všech 23 genetických předpokladů, prosím, kontaktujte nás na info@lifetest.eu a my Vám zašleme jejich popis s ukázkou výsledků.

Reakce na bílkoviny (kód N01)

Bílkoviny jsou jednou ze tří základních živin a v těle jsou nezbytné pro celou řadu funkcí. Tvoří svaly, hormony, enzymy, ale také protilátky. Při nedostatečném příjmu energie v podobě ostatních živin mohou sloužit jako záložní zdroj energie. Odemčením tohoto předpokladu zjistíte, jaké množství bílkovin je pro vás nejlepší z hlediska optimální funkce těla.

Riziko nadváhy (kód N07)

Narůstající výskyt nadváhy a obezity donutil vědce hledat i jejich genetické příčiny. Dnes již lépe rozumíme souvislosti mezi nadváhou, obezitou a některými geny. Vaše riziko nadváhy můžete zjistit odemčením tohoto předpokladu. Součástí výsledků jsou osobní doporučení pro snížení rizika nadváhy.

Dopad dietních chyb (kód N09)

Máte i vy někdy období, kdy si dopřáváte více než obvykle? Je známo, že dietní chyby mají na každého člověka rozdílný dopad. Jak se dietní chyby projeví na vaší postavě, je podmíněno i vašimi geny. Jestli vás zajímá, jakým způsobem se dietní chyby projeví u vás, odemkněte si tento předpoklad. Navíc vám poradíme jakým způsobem se těmto chybám vyvarovat. 

Spalování tuku (kód N10)

Chcete zhubnout a dlouhodobě si váhu udržet? Potom je vhodné nalézt individuální způsob jak se zbavit tuku a vyhnout se univerzálním návodům na hubnutí. Všeobecné návody totiž nezohledňují vaše osobní výživové potřeby. Díky tomuto předpokladu se dozvíte, jak efektivně se vaše tělo zbavuje tuku.  

Diabetes II. typu (kód H01)

Věděli jste, že jeden z deseti dospělých Čechů trpí cukrovkou II. typu? Diabetes má v mnoha ohledech nepříznivý dopad na život, ale dá se mu předejít životním stylem. Na jeho vzniku se podílí životní styl, genetika a vlivy prostředí. Zjistěte, jaký vliv mají vaše geny na rozvoj tohoto onemocnění a jak jej kompenzovat. 

Onemocnění srdce (kód H03)

Onemocnění srdce se řadí mezi nejčastější příčiny úmrtí. Onemocnění srdce a cév jsou často dávána do souvislosti s nedostatkem pohybu. Ne zcela právem jsou za viníky považovány také nasycené tuky. Dnes už víme, že je zde mnoho dalších potenciálních příčin, včetně genetiky. Její vliv u vás zjistíte odemčením tohoto předpokladu. 

Potřeba pohybu (kód H09)

Pohyb je nezbytnou součástí života. Navzdory tomu se lidé v současné době hýbou čím dál tím méně. Málo pohybu v kombinaci s nadměrnou konzumací potravin vede ke vzniku nadváhy a obezity. To může být umocněno nepříznivými geny. Zde zjistíte, kolik času týdně věnovat pohybu, aby to bylo v souladu s vašimi předpoklady.

Hladina testosteronu (kód S02)

Víte, že testosteron hraje klíčovou roli při budování a udržení svalové hmoty? Mimo to ovlivňuje i růst vousů a libido. Jeho nedostatek však postihuje čím dál víc mužů. Vliv na množství svalové hmoty bývá častým důvodem ke zneužívání umělých náhražek, což má řadu negativních účinků. Nemáte i vy předpoklady pro nižší hladinu testosteronu? 

Svalová struktura (kód S03)

V posledním desetiletí bylo objeveno mnoho genů ovlivňujících sportovní výkon. Jedním z nejslibnějších je ACTN3, označován jako „gen rychlosti“. Jedna z jeho vzácnějších variant se opakovaně objevuje mezi elitními sportovci. V Česku jí má i Jiří Tkadlčík - vícenásobný šampion v Arnold Classic Strongman. Po odemčení zjistíte, zda máte stejné předpoklady.